Мотоблоки: УНІВЕРСАЛЬНИЙ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ садово-городніх робіт
Мотоблок як універсальний інструмент для садово-городніх робіт
Сьогодні кожен садівник-любитель може вибрати будь-яку садову техніку, оптимально задовольняє його потреби, а саме, головне, прийнятну за оптимальною ціною. На ринку представлена ​​велика безліч моделей мотоблоків, культиваторів та ін. Сучасної техніки з необхідним навісним обладнанням.

Найпопулярнішим видом садової та сільськогосподарської техніки є мотоблок. Від культиватора мотоблок відрізняється своєю універсальністю і можливістю доопрацювання і установки навісного обладнання. Справа в тому, що культиватор здатний тільки культивувати грунт: після обробки культиватором земля стає м'якою, а бур'яни размельчаются або знищується. Функціонал мотоблока набагато ширше, він обмежений лише встановлюються на нього насадками. Встановити ж на мотоблок можна практично будь-яке додаткове обладнання для обробки грунту: від плуга до окучувач. Приєднавши до нього колісну базу і причіп, можна отримати в своє розпорядження малогабаритний трактор, який зручно використовувати для транспортування вантажів.

Крім того мотоблок легко стикується з водяною помпою, сінокосаркою, електрогенератором, і тим же культиватором, причому на заміну додаткового обладнання потрібно зовсім небагато часу - в середньому 10-15 хвилин. Таким чином, за допомогою мотоблока можна вести будь-які садово-городні роботи механізованим способом. Як правило колеса і культиватор, присутні в базовій комплектації більшості мотоблоків.

Більшість моделей мотоблоків, в тому числі мотоблок Зубр, оснащуються дизельними двигунами, потужність яких варіюється в залежності від його обсягу. Вибираючи мотоблок, в першу чергу, треба орієнтуватися на Ваші потреби та обсяги необхідних робіт у Вашому господарстві.

Треба відзначити, що купити мотоблок сьогодні - непросте завдання: для ефективної роботи необхідно вибрати оптимальний варіант з безлічі моделей, представлених сьогодні на вітчизняному ринку, як зарубіжного виробництва, так і виробництва України і Росії. Досить часто зустрічаються гібриди, в яких імпортні двигуни працюють в парі з механікою і ходової вітчизняного виробництва.

Серед зарубіжних моделей особливо цінуються німецькі та італійські, але китайські завдяки своїй ціні набули широкого поширення в Україні. Відразу варто відзначити, що головна перевага вітчизняної техніки, в тому числі мотоблоків, відносно невисока ціна. Однак, аналоги зарубіжного виробництва помітно перевершують їх по надійності. Є думка, що мотоблоки наших проізволітелей, оснащені імпортними моторами, рівноцінні за якістю продукції зарубіжних виробників.

Вибираючи мотоблок, слід враховувати ряд важливих моментів:
що включає базова комплектація: справа в тому, що два агрегати рівних за ціною можуть відрізнятися комплектацією, тому що на вартість впливають також інші чинники;
наявність гарантійного сервісного обслуговування: якщо сервісний центр знаходиться досить далеко, то час ремонту може затягнутися, тому що до цього часу додається час на транспортування обладнання туди і назад;
варто звернути увагу на редуктор мотоблока: деякі моделі оснащуються редукторами, що не підлягають ремонту, тому при їх поломці доводиться замінювати весь вузол, що, відповідно, помітно дорожче;
чим потужніший мотоблок, тим вище його надійність, слідчо він рідше ламається;
ширина захвату повинна збігатися з потужністю двигуна: оптимальне співвідношення 1 л / с на 20 см.